Bebek bakıcısı nasıl bulunur!

Evet, bebek bakıcısı bulmak artık çok kolay gibi görünebilir. Fakat bebek bakıcısı aramaya başlamadan önce bebek bakıcı adayından beklentiler nelerdir? belirlenmelidir. Ebeveynlere göre bebek bakıcısı özellikleri ciddi farklılık göstermektedir. Kısa ebeveyn beklentilerinden bahsetmemiz gerekirse şöyle sıralayabiliriz.

  • Sadece bebeğimle ilgilensin isteyen ebeveynler,
  • Hem bebeğimle ilgilensin, hemde evimizin temizliği ile ilgilensin isteyen ebeveynler,

Tabi ki bu özelliklerin dışından ebeveynler istemiş olduğu özelliklerde yine nitekim değişmektedir. İyi bir bebek bakıcısı ile çalışmak isteyen aileler;

  • GÜVENİLİR
  • TECRÜBELİ
  • REFERANSLI 
  • GÜLERYÜZLÜ
  • EĞİTİMLİ
  • SİGARA İÇMEYEN ve SAĞLIKLI 

Güvenilir Bebek Bakıcısı

Hepimiz öncelikle sevdiklerimizin güvenilir yerde yada güvenilir kişilerin yanında olmasını isteriz. Dünya’ya ilk gözlerimizi açtığımız anda ilk öğrenmeye başladığımız ve hissettiğimiz duyguların başında GÜVEN gelmektedir. Güvenilir bebek bakıcısı arıyorum! diyen ebeveynler öncelikle kendi güvendikleri kişilerin olmasını istediği için bu arayış esnasında ilk akla gelen yakın çevre olmaktadır. Tabi ki bu arayış esnasında çeşitli olumlu veya olumsuz durumlarla karşılaşılabilmektedir. Sonrasındaki süreç ise güvenilir kişiden güvenebilecekleri bebek bakıcısı bul dediğimiz süreç başlayacaktır. Bu esnada daha profesyonel ve bilinçli ebeveynler genellikle bebek bakıcı danışmanlık şirketlerini aramaya başlamaktadır. 

Dora Danışmanlık; yıllardır portföyümüzde güvendiğimiz ve güven duyduğumuz personeller ve olumlu geri dönüş aldığımız bebek bakıcısı adayları çalışmaktayız. Şirket olarak prensiplerimizin en başında kendimizin güvenmediği hiçbir personeli kimseye güvenilir bir personel diye tanıtmıyor ve sunmuyoruz. 

Güvenilir bebek bakıcısı; ebeveynler için çok ciddi önem taşımaktadır. Bebek bakıcısı en çok çalışan anne ve babanın olmazsa olmazları arasındadır. Çalışırken akıllarının bebeklerinde kalmaması ve endişe duymaması gerekmektedir. 

 Tecrübeli Bebek Bakıcısı

Tecrübe her zaman önemlidir. Bu gerek bebek bakımı konusunda gerekse büyük şirketlerde bile çok önemlidir. Tecrübe çalışanlara acil durumlarda alması gereken önlemleri yada yapılacak hizmetin nasıl kaliteli ve dikkatli yapılmasını gerektiği bilgisini vermektedir. Tecrübeli bebek bakıcısı ile tecrübesiz bebek bakıcısı arasında bir çok fark da gözle görülür bir şekilde ortada olacaktır. Örneğin; tecrübe kazanmış bir bebek bakıcısı bebeğin rutin bakımı veya hastalanması durumda ne yapması gerektiğini ve işinin getirdiği gereklilikleri iyi bilmektedir. Tabi ki tecrübe beraberinde ücretleri değiştirmektedir. İşe ilk başlayan biri ile tecrübeli bebek bakıcısı ücretleri de farklılık göstermektedir. 

Referanslı Bebek Bakıcısı

Referanslı bebek bakıcısı her zaman ailenin daha huzur ve güvenirlik duygusunu üste tutacağı için ebeveynlerin yaşantı kalitesi biraz daha fazla olacaktır. Endişeli anne ve baba’nın hem yaşam kalitesi hem de işte ki başarı oranını ciddi etkilemektedir. Referanslı bebek bakıcıları her zaman bebeğin bakımını da en iyi yapacağından büyüme evresinde sağlıklı ve kaliteli bakımla bebeğin geleceği daha güzel olacaktır.

BEBEK BAKICISI 

Mutlu bir birey her zaman çevresine de mutluluk ve huzur verir. Bebekler ve ebeveynler için huzur ve mutluluk olmazsa olmazıdır. Mutsuz, sağlıksız ve eğitimsiz bir bebek bakıcısı hem bebeğe hemde aileye zarar verecektir. Bebeklerin mutluluk ve huzur psikolojisi fazla çalışmaktadır. Güleryüz gören bir bebek her zaman gülümsemeyi daha çok sevecektir. Ve hayata gülümseyecektir. Eğitimsiz bir bebek bakıcısı bebeğe nasıl eğiteceğini bilmediğinden bebeğin gelişimi kalitesiz olacaktır. Bebeklerin beyin motoru hızlı çalıştığından dolayı bebekler gördükleri ve öğretilen herşeyi beyinlerine çabuk alabilirler.Bunun için eğitimli bebek bakıcısı çocuğunuz gelecekteki yaşamının mutlu, huzurlu ve başarılı olmasını sağlayan ön önemli kaynaktır. 

Sağlık sorunları olan bir bebek bakıcısı hem ailenin vaktini çalacaktır. Hemde düşük bakım kalitesi bebeğe zarar verecektir. Ebeveynler duygusal yapıları gereği profesyonel hizmet almak yerine bebek bakıcısına hizmet vermeye başlayacakları konuma gelebilmektedir. Sağlıklı bebek bakıcısı yukarıdaki bahsettiğimiz tüm kriterleri taşıyan ve profesyonel hizmet veren bebek bakıcısıdır.

Türkiye geneli bebek bakıcısı arayan aileler için haftanın 7 günü profesyonel hizmet veriyoruz. 

Bebeğime bakıcı arıyorum! diyorsanız Hemen bizi arayabilirsiniz.

HEMEN ARA