OFİS ELEMANI

Ofis personeli şirketlerin olmazsa olmazıdır. Şirketler için ofis elemanları joker eleman gibidir. İşyerinde idari ve rutin işlerin yürütülmesinde, diğer birimlere yardımcı ve asistan olarak joker hizmet sunmaktadır. 

Ofis yada işyeri için ofis elemanı arıyorum. Diyorsanız. Dora Danışmanlık olarak ingilizce bilen yada rusça bilen sektörel tecrübesi olan yabancı dil bilen ofis elemanı konusunda size ve sektörünüze uygun personel temini yapıyoruz.

Ofis elemanı arayanlar diğer bir adı olan ofisboy;aslına bakılırsa işin tanımı adında kendini gösteriyor. Ofis işlerinde yapılması gereken belli başlı görevleri yapan kişilere ofisboy (ofis elemanı) denir.

Ofisboylar, firmalar için hayati öneme sahiptir. İş yerlerinin eli ayağı konumundadır. Basit gibi görünen çok önemli görevler yapabilir. İş yerindeki işlerin yürümesinde önemli paya sahiptir.

Ofis elemanları iş yerinde adeta joker görevi görür.

Birçok konuda bilgi sahibi olması istenir. Departmanlar arası iletişimi sağlar. İşlerin hızlı şekilde yürümesi için çalışır. Gelen misafirleri karşılamak, ağırlamak ve uğurlamak sorumlulukları arasındadır.

Aynı şekilde gelen kişilerle ilgilenmek, içecek ikramları, ofisin temizlik işleri ofis elamanlarının yapması gereken görevlerin başında yer alır.

Ayrıca dışarıdaki işlere de ofisboy koşturmak zorundadır. Banka işleri, dışarıya gidecek veya dışarıdan gelecek evraklar için ofis elamanları görevlendirilir. Bu yüzden ofis elemanı iş ilanıveren firmalar, en az B sınıfı ehliyeti olan kişileri seçmeye çalışır.